GIDA TAKVİYELERİMİZ


1- D Vitamini

                                 

15. Dakikadan itibaren izler misiniz?

D Vitamini ile ilgili deneyimlerimizi Öneri 15'de okuyabilirsiniz. 

2- K2 VitaminiBiz Mena K2'yi eczane satış fiyatlarından %25 - %33 indirimli olarak, MK-7'yi ve OmePa DK2'yi yukarıda gördüğünüz fiyatlardan %50 indirimli, olarak satın alabiliyoruz. Ekim 2016

K2 Vitamini   sabah kahvaltıdan sonra New Life firmasının MenaQ7 formunda K2 Vitamini veya Ocean MK-7 veya Ome Pa DK2 alıyoruz. Yani günde 100 mcg K2 vitamini takviyesi almış oluyoruz. Ome Pa DK2'nin içinde bir kapsül Omega 3 bulunduğundan bunu kullandığımız zaman aldığımız Omega3 kapsül sayısını bir adet eksiltiyoruz. 

3- Omega-3 

Ağustos 2016 tarihi itibarıyla

Her ayın 20'si ile son günü arasında yapılan kampanyalarda Ocean Plus'ı %50, Krilom Omega 3'ü de %50 indirimli olarak alabiliyoruz. Efa-S1200 'ün indirim oranı daha düşük. 

 

 

                                OMEGA 3 SATIN ALIRKEN DİKKAT ETTİĞİMİZ HUSUSLAR:

 

1- Eczanede satılıyor olmalı. Üçkağıtların büyük bir bölümü network marketing denen sistemle çalışan firmalardan kaynaklanıyor. Yani arkadaşını kazıklama sistemi diyorum ben buna.

2- IFOS 5 yıldız onayı olmalı. Herkes satın aldığı ürünün yani içtiği partinin bağımsız bir kuruluş olan IFOS tarafından yapılan analizini internetten görebilmeli. (Bu sistem çok güzel çalışıyor)

3- Trigliserid formunda olmalı. Kutusunda “trigliserid formdadır” (TG) ibaresi yazmayanların hepsi etil ester (EE) formunda oluyor. Yıllarca biz sadece EPA + DHA ‘ya baktığımız için çok düşük biyoyararlanım ile kullanmışız ve çok kazık yemişiz. Bir önemli üç kağıt da bu şekilde yapılıyor. [GNC, Solgar ( sadece bir ürünü hariç) hepsi EE formunda.]


4- EPA + DHA değeri mümkün olduğunca yüksek olmalı

5- Balık veya sığır jelatini olmalı

Bu özelliklerin beşini de içeren Türkiye’de şu anda sadece üç ürün var. Bunlarla ilgili bilgiler yukarıdaki tabloda mevcuttur.


Biz her gün ana yemeğimizde yukarıda belirttiğimiz 5 kritere de uyan Efa S 1200 veya Ocean Plus ürünlerinden 4 adet  alıyoruz. Yanında da bir adet CoEnz QH veya 3 adet Krilom + 1 adet OmePa Q10 alıyoruz.

Efa S 1200 veya Krilom blister formunda olduğu için seyahatlere çıktığımız zaman Bunlardan birini tercih ediyoruz. Blister ambalaj hava almadığı için transfer sırasındaki hava değişiminden olumsuz etkilenmiyor. Ocean Plus 'ın da şişesi açıldığı andan itibaren buzdolabında muhafaza edilmesi gerekiyor. Biz eve aldığımız andan itibaren tüm Omega-3 'leri serin bir yerde tutuyoruz.

Bu aşamaya gelmeden önceki deneyimlerimizi de buradan okuyabilirsiniz. Omega 3 ve Antioksidanlar ile ilgili deneyimlerimiz. 

4- Ubiquinol: CoEnzQH veya OmePa-Q10

Her gün Omega 3 ile birlikte bir adet 100 mg CoEnz Q10'un aktive olmuş hali olan CoEnz QH veya OmePa-Q10 alıyoruz.

25 yaşından küçük olanlar CoEnzQ10 alabilirler. 25 - 40 yaş arasında da kişiye göre değişmekle beraber QH 'ın emilimi çok daha fazla olmaktadır. QH ile ilgili görüşlerimizi de Mahşerin 4 Atlısı yazımızın içinde bulabilirsiniz.  


Ağustos 2016 tarihi itibarıyla... 

KOENZİM Q10 VE UBİQUİNOLÜN SAĞLIK İÇİN YARARLARI

OmePa-Q10'u her ayın 20 'si ile 30'u arasında yapılan kampanyalarda %50 ucuza alabiliyoruz. OmePaQ10 içeriğinde bir kapsül Omega 3 içerdiğinden bu antioksidanı kullandığımız zaman Omega 3 kapsül sayısını bir adet eksiltiyoruz.

CoEnzQH'ın indirim oranı biraz daha düşük. 


Ayda bir 

On beş günde bir

Her gün kahvaltıda

Her gün ana yemekte

B12 düzeyimizi 800-1000 pg/ml düzeyinde tutmaya çalışıyoruz. Genelde ayda 1 adet B 12 ampul (Dodex - kalçadan iğne olarak) yaptırıyoruz

Şayet B12 düzeyimizi 800-1000 pg/ml düzeyine taşıyamamışsak on beş günde bir de Dodex yaptırıyoruz. Bu kişiden kişiye değişiyor.

Mena Q7 Formunda 100 mcg K2 Vitamini

4 Adet Omega 3


D Vitaminimizi 100 ng/ml düzeyinde tutmaya çalışıyoruz. Doğru zamanda doğru güneşlenirsek yaz aylarında takviye gerekmiyor. Yeterince güneşe çıkamazsak o zaman ayda bir takviye alıyoruz 

D Vitaminimizi 100 ng/ml düzeyinde tutmaya çalışıyoruz.

Kışın, yani güneşlenilmeyen aylarda On beş günde bir yani ayda iki adet D Vitamini ampul (DVit 3

kalçadan iğne olarak) yaptırıyoruz. 


1 Adet CoEnz QH veya OmePa-Q10

 (25 yaşından küçükler CoEnzQ10)


B 12 


Biz Datça'da olduğumuz zaman ayda bir B 12 inesi (Dodex) yaptırıyoruz. Ölçümlerde 500-600 lere düştüğünü gördüğümüz zaman 15 günde bir Dodex yaptırıyoruz. Genelde 800 pg/ml 'nin altına düşmesine izin vermiyoruz 1000 pg/ml olarak tutmaya çalışıyoruz.

Şubat 2016 da umduğumuzdan fazla İstanbul'da kalınca iğne zamanımız geldi. Ancak burada iğne yaptırmanın zorluğunu düşünerek Canan Hocaya sorduk. Ne alabiliriz diye. Canan Hoca da bu aldığımız dil altı pastilini tavsiye etti. Şimdi Datça'ya dönene kadar yani iğne yaptırana kadar her gün bu pastilden bir adet alıp dil altında emeceğiz.

 


Magnezyum

Kandaki magnezyum değerimizi Canan Hocanın tavsiyesiyle 2-2,5 aralığında tutmaya çalışıyoruz. Ne zaman ki 2 nin altına düşüyor hemen 2x2 Diasporal pastilden yemek sonrasında alıyoruz. 


Gıda takviyelerini nereden alıyoruz?

Biz bu gıda takviyelerini bir kısmını (Omega 3 - K2 - CoenzQH) eczane fiyatlarından çok daha ucuza hatta % 50 'ye varan indirimlerle satın alabiliyoruz.

Bizim neyi nereden aldığımız görmek için Google'da "neyi nereden" diye arama yaptıracak olursanız ilk sırada bizim woto paylaşımımız göreceksiniz.