ÖNCESİ SONRASI  KARATAY SAĞLIKLI BESLENMESİNİ UYGULAYANLAR...


Naran Özkan

Naran Hanım, 1 Yılda 86 Kilodan 66 Kiloya düşerek 20 kilodan kurtuldu. Bu arada eşi 12 kilo, kızı da 10 kilo vererek toplamda ailece 42 kilodan kurtulmuş oldular. Bakın bu zayıflama hikayesini Naran Hanım nasıl anlatıyor. 


"Okan Bey aslında 2011 yılında bir yemek kursuna gitmekle başladı kilo verme serüveni şöyle ki; o kursta o kadar çok şeker, un ve margarin içerikli yiyecek tarifleri vardı ki yemek mümkün değil, hoca ile bir çok sefer tartıştığımı hatırlıyorum. İşin kötüsü orada pişirdiğimiz yemekleri sofra hazırlayıp tüketiyorduk. İşte o günlerde bir kitapçıda Canan hanımın ilk kitabına rastladım, bir arkadaşımın doğum günü için satın aldım. Arkadaşıma vermeden önce şöyle bir göz atayım dedim tabii ki elimden düşüremedim ve arkadaşıma bir başka kitap aldım ve o yıl yakınlarıma bu kitabı hediye ettim. Elbette kurs hocamıza da. Eşime de kitabı okuttum ve birlikte başladık. 1 yıl içinde ben 20 eşim 12 kilo verdik. Adeta mutfağımı yeniden yarattık. İlk önce sağlıklı süt , tereyağı, zeytinyağı ve yumurtayı sağlayacağımız adresleri bulduk. Şu anda evimde pakete girmiş hiç bir yiyecek bulunmaz söylemeyi unuttum evde pişirdiğim yemeklerle kızım da hiç farkına varmadan 10 kilo verdi. Artık misafirlerime (güzel yaptığım söylenir) tatlı tuzlu hiç bir yiyecek çıkarmıyorum. Bu arada 64 Yaşımda olduğumu da belirtmek isterim."

Pervin Çimen

65 Kilodan 53 Kiloya düşerek 12 Kilodan kurtuldu. 


"Okan Bey size söz verdiğim üzere öncesi sonrası fotom. Soldaki geçen yaz bu vakitler 65 kg sağdaki dün çekildi 53 kg. Ben şubatta ciddi olarak Karatay'a başladım 5 ayda 10 kg verdim. 5 yasinda ve 1.5 yasinda 2 kızım var. Herkes 2 çocuk annesisin 65 ideal diyordu ama ben hiç mutlu değildim çünkü 54 kg evlendim. Aynaya baktığımda ben ben değildim. Her iki bebeğim de de 60 kg ile hamile kalıp 77 ile doğuma girdim. Birinci bebegimin doğum gününde 52 'ye düştüm fakat koruyamayıp 60 'a kadar çıktım. İstikrar saglayamadigim için de veremedim. Dolayısıyla 5 yılda 2 bebek için 40 kg ya yakın aldım. Ama şu an ne yapmam gerektiğini çok iyi biliyorum. Başta canan hoca olmak üzere onunla birlikte sizlere teşekkürü borç bilirim. Umarım benim hikayem tüm annelere umut olur. İster 2 isterse de 5 çocuk annesi olsun annelik demek tombulluk demek değildir. Kadın her yaşta her daim kadındır ve azmin yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Sevgilerimle..Pervin Çimen"


Özlem Ocak

5 ayda 15 kilodan kurtuldu ve sağlığına kavuştu. Bakın Özlem Hanım neler demiş.


"Hayatımın en doğru kararıydı Karatay sağlıklı beslenme programına başlamak. 5ayda 15 kg vererek insülin direncimden ötürü oluşan acıktıkca ellerimin titremesinden kurtuldum. Sağlıklımıyım evet, benim için önemli olan zayıflamaktan önce sağlığımdı, başardım ve devam ediyorum. Teşekkürler Canan Hocam teşekkürler Çağlar Ailesi." 


Nuray Kıran

Nuray Hanım Karatay sağlıklı beslenmesi ile 4 Ayda 19 Kilo vermekle kalmadı sağlığına kavuştu boyun fıtığı ağrılarından kurtuldu. Bakın Nuray Hanım bu başarısını nasıl gerçekleştirdiğini nasıl anlatıyor.  


"Benim Hikayem 

Sağlıklı Yaşıyoruz sayfasıyla tanışmamla başladı.  Çağlar ailesinden o kadar etkilendim ki sevgili Canan KaratayHocamızınkitaplarını hemen alıp tekrar tekrar okudum ve uyguladım. Günde 2 öğün beslenerek her gün düzenli yürüyüş ve egzersiz yaparak hiç aç kalmadan doya doya yiyerek 19 kiloyu verdim. Daha da önemlisi boyunfıtığıağrılarından kurtuldum. Sevgili Canan Karatay Hocama, Çağlar Ailesine ve Sağlıklı  Yaşıyoruz ailesine, eşime oğluma ve aileme beni destekledikleri için sonsuz teşekkürler..."


Handan Göçengil Güven

Handan Hanım 8,5 ayda 23 kilodan kurtuldu. Çok daha önemlisi sağlığına kavuştu. Bakın Handan Hanım hangi hastalıkları nasıl yenmiş neler anlatıyor?


"20 Ekim de gut hastalığı sebebiyle Prof Dr Ahmet Aydın 'nıngut dosyasını okuduktan sonra onunda önerisiyle sayın Prof. Dr. Canan Karatay 'ın beslenme şekli veya taş devri diyetiyle düzelebileceğime inandım. Daha önce 18 ay sıkı diyetleruyguladığım halde ürik asidim sürekli yükselmekteydi. fakat KARATAY beslenmesine başladığım günden 20 Ekim 'den bu güne yani 8.5 ayda 23 kilo verdim. insülin direnci sınırdaydı, ürik asit 9 lardaydı, yüksek tansiyon ilacı kullanıyordum.Şu an tüm ilaçlarımı bıraktım. Tüm tahliller normale döndü. 2 sene oruç tutmam yasaklanmıştı şimdi orucumu da rahatlıkla tutabiliyorum yani KARATAY MUCİZESİNİN canlı örneğiyim.Çok sağlıklıyım çok mutluyum bu yüzden yaşadıklarımı kısaca paylaşmak istedim . belki okuyup gören birkaç kişinin sağlığına kavuşmasına sebeb olursam ne mutlu bana. Sayın Prof. D.r CANAN KARATAY 'a SAĞLIKLI YAŞIYORUZ ekibine OKAN - NURÇİN ÇAĞLAR Ailesine teşekkürü bir borç bilirim. Sizlerin çok sağlıklı ve uzun yaşamanız dileğiyle Sevgiler-Saygılar"

Özge Dilber 

Özge Hanım Karatay sağlıklı beslenmesine 04.10.2013 tarihinde başladı 3, 5 ayda yaklaşık 17 kilo verdi. (Bu fotoğrafları ve hikayesini aşağıda görebilirsiniz.) Sağlıklı beslenmeye aynen devam etti ve 9 ayda 35 kilodan kurtuldu. Sağlıklı beslenmeye aynen devam ediyor. Bakın Özge Hanım neler diyor:"Merhabalar size Karatay'la nasıl kilo verip sağlıklı yaşam hikayemden bahsetmek istiyorum. Kendimi bildim bileli hep şişman bir kızdım.diyetisyenlere gittim. Zayıflamak için neler yaptım ama sonuç hep hüsrandı ve daha çok kilo almaya başladım 106,5 Kilo oldum ve Karatay'ı duydum hemen kitapları aldım ve okumaya ve başlamaya karar verdim. iyi ki okuyup başlamışım Karatay sayesinde hayatım değişti kendime olan güvenim arttı... Ve başladım şuan 9 aydır sağlıklı besleniyorum ve sonuç 106,5 'dan 71 'e düştüm ve daha devam sağlıklı yasamaya... Neler yaptım onuda kısaca yazayım hiç kaçamak yapmadım 2 öğün yedim meyve hele hiç yemedim kayısı yemedim sabahları tek ceviz arada birde badem yedim spor olarak da yarim saat 40 dk falan yürüdüm bol yağ yiyerek bol su içerek kilolarımdan kurtuldum . 9 ayda sadece 3 kez lahmacun yedim 1 tane olmak şartıyla en önemlisi de beynime reset attım ve basardım.  Darısı herkese inşallah... Hala devam ediyorum daha sonra tekrar resimlerimi yükleyeceğim. İyi ki varsınız Karatay Ailesi ben yeniden doğdum bu sayfanın çok büyük desteği oldu bana, özellikle Nurçin Ablam ve Okan Ağabeyim iyi ki varsınız... ) "

Bahar X


Bahar X Hanım beş ayda 20 kilo verdi ve verdiği kiloyu bir yıldır aynen korudu. Daha da önemlisi hastalıklardan kurtuldu. İşte Bahar Hanımın hikayesi.


"Benim Hikayem; 
Ben Eylül 2012 de 65 kilo ile evlendim tabi öncesinde biraz daha kiloluydum diyetisyene gitmiştim ideal kilomun 64 olduğunu söyleyip daha fazla vermememi söylemişti ve günlük kalori miktarını arttırmıştı.. Evlendikten sonra balayında iştah kabartan acık büfe yemekleriyle ve sonrası yeme tarzımdan dolayı 77 kiloya çıkmıştım  hiç iyiye gitmiyordum yolda yürüyemiyor hep bir halsizlik hali tabi birde buna demir eksikliği anemisi eklenince iyice bitkin hale düşmüştüm.. Benim vücudum demir üretmiyordu ilaç iğne takviyeleriyle en alt sınır olan 50 ye anca çıkıyordu.. Baktım bu böyle olmayacak hemen internette araştırma yapmaya başladım nasıl zayıflarım diye tam o zamanlarda Canan Hanım bir programda dikkatimi çekti derken sizin sayfanızla karşılaştım hemen sayfanızı iyice okuyup Canan Hanımın kitaplarını aldım ve 14 Şubat 2013 de bu sağlıklı beslenmeyi kendime hediye ettim kısa sürede etkisini göstermeye başladı yolda nefes nefese kalmadan yorulmadan yürümeye, hafiflemeye başlamıştım en önemlisi de o kadar mutlu huzurlu hissetmeye başlamıştım ki harika bir kazançtı benim için derken Temmuz 2013 de tartıya çıktığımda 57 kiloydum bu kadar kısa sürede hiç aç kalmadan hemde mutluluktan havalara uçtum bu arada da doktora gidip hemen tahlillerimi yaptırdım birde ne göreyim değerlerim artmış iğnelerle 50 yi anca gören demirim 103 çıkmıştı ilk defa 3 lü rakam görüyordum simdi ara ara yaptırıyorum tahlil 100 den aşağı düşmedi ve Temmuz 2014 oluyor ben hala aynı kilodayım ve sağlıklıyım .. Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay'a ve siz Sağlıklı Yaşıyoruz Ailesine çok teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız"

 

Aydın TOPAL

1,5 ayda 114 Kilodan 105 Kiloya düşerek 9 Kilo verdi. Sağlıklı Yaşıyoruz Ailesi olarak kutluyoruz. Aydın Bey zayıflama hikayesini bakın nasıl anlatıyor...


"KARATAY SAĞLIKLI YAŞAMA NASIL BAŞLADIM

Karatay'la ilk tanışmam şöyle oldu bir iki TV de programını izledim en çok sevdiğim zamanında babamın da üreticisi olduğu zeytin yağından bolca yenilebileceğinden kırmızı et tüketmenin zararlı olmadığından bahsediyordu.İlgimi çekti gittim ilk önce ABC kitabını aldım kitabı okuyorum fakat ekmek ve şeker olayı kafama hiç basmıyordu bu ikili olmadan yaşayamayacağımı sanıyordum ha bide çerez olayı malum tek maaşlı geçinen birisi olarak ülkemizde üretilmesine rağmen fiyatları çok yüksek olan ceviz,fındık,badem gibi ürünler bizim gibi maaşlı kişileri zorluyordu.Bundan dolayı sağlıklı yaşama başlama sürecim biraz geç başladı. Nerden tasarruf yaparım diye düşündüm işyerinde öğle yemeğinden çıktım yaklaşık 70-80 TL aylık tasarrufum oldu. Sonra işyerine yürüyerek gidip gelmeye başladım yaklaşık 30 dk uzaklık ordan da günlük 3,5 tl den geliş gidiş 20 günde 70 TL tasarrufum oldu.Yani toplamda 150 TL tasarruf ettim bu arada artık öğle yemeğinden çıktığımdan dolayı sabahları 2 yumurta bir avuç peynirden oluşan klasik Karatay kahvaltısına da başlamış oldum baktım hakikatten öğle yemeği benim için fazlalıkmış 1 bardak çiğ fıstıkla olayı halledebiliyorum.Aylıkta çereze verdiğim para 100 TL bile tutmuyordu 50 TL de kar yaparak bu sağlıklı yaşama başlamış oldum.Canım hiç tatlı istemiyor ekmek aklımın ucuna bile gelmiyordu yanına sporuda ekleyince 1 ayda 8 kg gitti.Hemde hiç aç kalmayarak inanılmaz bir şey bide facede Okan beyin gönderdiğim yemek menülerine yorumları da işin ayrı bir motivesi oldu."


Fatma GÜVEN


4 ay önce Karatay diyeti yapmaya karar verdim. Zor da olsa ekmegi kestim. Tatlidan tam olarak vazgecemedim ama iyice azalttim ve artik yiyemiyorum çünkü canim istemiyor. Günde iki öğün yiyorum aksam yemeğimi en geç 7 de yiyorum ve hiçbir şey almıyorum ağzıma o saatten sonra su ve şekersiz cay hariç. İki öğün arasında en az 6 saat geçmesine özen gösteriyorum. En önemlisi de hareket her gün az da olsa yürüyorum bazen 20 dk bazen 10 km ne kadar zamanım olduğuna bağlı. En guzeli de karatayla uykuda kilo verdim. Artık mutfağım da değişti hazır gıdalar yemiyorum. Karatay beslenme kurallarına uyuyorum bol su içiyorum sigara ve alkol şimdiye kadar hiç kullanmadım ve kullanmayı da düşünmüyorum hepsi bu 

Bora DeğirmencioğluBora Değirmencioğlu zayıflama hikayesini bakın nasıl anlatıyor.

"KARATAY Diyetine başlanmadan önce ne yapıyordum?  İnternetten diyetisyenin beslenme programını takip ediyordum. Kibrit kutusu kadar peynir, domates, salatalık falan yiyordum sık sık acıkıyordum. Hiç bir kilo vermedim, olmadı… Sporla birlikte yapıyorum, şeker tüketiyorum, 2 tane kepekli ekmek, gazlı içecekler, çok meyve tüketiyordum, meyve suyu vb. Kilo verebileceğimi zannettim ama olmadı. Kilo vermedim. Çok zordu gerçekten. Akrabalarım, abilerim, ablalarım bana ‘’tombuş’’ demeye başladılar.

Daha sonra İnternetten bazı sayfaları araştırırken Karatay diyetini gördüm ve kitabını aldım. Gerçek beslenmeyle ilgili bilgileri öğreniyorum. Önceden ne kadar çok hatalı şeyler yemişim. Hatalarım nelermiş onları öğrendim.

Canan Hocam sağ olsun iyi ki kitapları var ve o kitaplarla bizleri bilgilendiriyor. Sporla birlikte tam 26 kilo verdim.

Karatay’la tanıştıktan sonra neler oldu?
Kitabi okuduktan sonra hiç yenmeyecek tüketilmeyecek neler var onları öğrendim, şaşırdım. Kitabı bol bol okudum. Çok erken okula gittiğim için kahvaltıya vaktim olmuyor maalesef. Kahvaltı yerine kuruyemiş bazen tüketiyorum. Canan Hoca ilkokuldayken “Fındık fıstık çıtır çıtır, hem kan yapar hem ısıtır” diye öğretildiğini ifade ediyor kendilerine’’ Spordan sonra bol protein, sağlıklı yemekler, salata 1 öğün tüketiyorum.

Bu arada Okan ağabeyimin ve Nurçin ablamın da bana desteklerini asla inkar edemem, beni sabırla dinlediler ve öğrettiler. Hepsine ayrı ayrı teşekkürler...

BEN BAŞARDIM, SİZ DE BAŞARABİLİRSİNİZ...

İŞTE BU BENİM HİKAYEM"


Melek Karaca Altınel

9 Ayda 16 Kilo


16 Kilo yağdan kurtulan Melek Karaca Altınel bu başarısını bakın nasıl dile getiriyor.

"Doğumda alınan 20 kg nasıl vereceğimi düşünürken, Karatay Diyeti, yürüyüş ve günlük 3 litre su içerek böyle oldum. Şimdilik koruma sürecindeyim 7 kg attıktan sonra tekrar resim yollayacağımKiloluyken hiç resim çekilmek istemezdim.Simdi her fırsatta resim çekiliyorum. Karatay Hoca dönüm noktam benim."


Nil Furuncu

8,5 Ayda 8,5 Kilo, bilinçli ve zarif bir anne, iş kadını... 

Bugün sizlerle son derece bilinçli ve zarif bir annenin, Nil Furuncu'nun hikayesini aktaracağız. Nil Hanımı Datça'dan başarılı bir iş kadını olarak tanıyoruz. Kendisi sağlıklı beslendiği gibi çocuğunu da anne rahminden beri sağlıklı, yani Karatay'a uygun besliyor. Şeker ve şekerli ürünleri kendi yemediği gibi çocuğuna da yedirmedi. Hamileyken şeker yüklemesi yaptırmadı. Son günlerin tartışma konusu olan "hamilelere şeker yüklenmesi" konusunu da gülerek takip ettiğini bildiriyor. Bakın Nil Hanım neler diyor.

"Hamile kalmadan hatta evlenmeden 6 ay önce evleneceğim ve hemen çocuk istediğim için sağlıklı beslenme üzerine Karatay'ın ilk kitabını okudum. Daha ilk sayfaları okurken uygulamaya da çalıştım. Önce kilom değişti sonra hafifldiğimi hissettim. Gelinliğimi bile 12 cm daralttık evleneceğim güne yakın..

Hamileliğim çok sağlıklı geçti. Bir dönem soğuk algınlığı sebebiyle ailemin ısrarı ile portakal suları ve pekmezler ağzıma tıkıldı. Ama çok kısaydı. Hamileliğim süresince doktorumdan bebeğimin gelişimi ve kendi sağlığımdan ötürü hep tebrik aldım. Şeker yükleme testi de yaptırmadım. Doğumdan 6 ay sonra diyetime tam devam ettim.

Şuan 10 aylık bebeğim ve onuda sabahları yumurta ceviz ve peynirle besliyorum. Hiç tatlı, ekmek ve hazır mama ya da bebe bisküvi ya da başka bir şey vermedim. Hep doğal beslendi. Değerleri daima normal çıkıyor. Bende doğumdan sonra ki 8,5 kilodan kurtuldum. Bugün hamilelik kiloma geldim. Hafifledim, kendimi seviyorum ve mutluyum. En güzeli de irademle ve özgüvenimle kendimle gurur duyuyorum. Ben sağlıklı yaşam için Karatay Diyetini prensip edindim. Herkese tavsiye ederim. Hamile de olsanız, emzirseniz de yapabilirsiniz.

Doktorlar 6 . aydan sonra diyet yapın dedikleri için, ilk 6 ayda öğün fazlam vardı ama genel olarak Karatay ile beslendim. 6 aydan sonra da Ayda 2 kg verdim ve kadın doğum doktorlarının da tavsiyesi tuttu. Ayda 2 den fazla vermeyin demişlerdi.

2 kg daha verdikten sonra yerimde kalmaya çalışacağım. Boyum 1.75 o yüzden fotolarda çok kilolu gibi durmayabilirim ama kilom vardı.Bir de şuan 36 yaşındayım, sezaryendoğum oldu. Kilo kalma olasılığım vardı. Çok kadın öyle diyordu doğum kilolarını atmak zor, atamıyorsun gibi..

Sağlıklı Yaşıyoruz Facebook sayfasının çok faydası oldu. Hem bilgiler pekişiyor hem de motivasyonum artıyor. Okuduklarımızı unutacak olsak da sağlıklı yaşıyoruz sayfası hem hatırlatmış oluyor hem de bilgiler tekrar takrar pekişiyor."


Cem Eltut

Cem Bey, bir yılda 18 kilo vermekle kalmayıp şeker hastalığından kurtulmuş

Cem Eltut, şeker hastalığını nasıl yenmiş?

"Canan Hocam sayesinde bir sene içerisinde 86 kilodan 68 kiloya indim. Tip 2 diyabet tanısı konmuştu ve şekerim 280 lerde idi. Şeker ve kolesterolüm çok yüksek çıkıyordu. En sonunda doktorum insülin iğneye başlamalıyız dedi. Ben de 3 hafta boyunca iğne vurmaya başladım. 3. Hafta sonunda insülin iğneden sıkılmaya başlamıştım. Bir akşam TV de Canan Karatay Hocamı izledim ve denesem ne kaybederim diye düşündüm, öğütlerini uygulamaya başladım. Her sabah yaptığım şeker ölçümlerinde inanılmaz düşmeler görünce doğru yolda olduğumu anladım. Daha sonra Canan Hocamın kitaplarını alarak okudum ve tatbik ettim. Şu anda şekerim 92, kolesterolüm 128 ve 3 aylık şeker ortalamam (HbA1C) bir yıldır hiç değişmedi hep 5. Şimdiki halim sağlıklı ve enerjik. İyi ki varsınız Canan Hocam, Allah sizden razı olsun."


Orhan Tanguri

4 Ayda 17 Kilo 

4 Ayda 17 Kilo veren Orhan Tangur artık koruma sürecinde... Orhan Tangur bu kiloları nasıl anlattığını aynen şu şekilde anlatıyor. 

"29 Ekim 2013 Cumhuriyet Bayramında Karatay Akımına kapıldım ve sadece dört ayda Karatay beslenmesine uyarak ve spor olarak sadece ortalama 40 dk yürüyüş yaparak içimden 17 kiloluk bir insanı def ettim. Bu arada ülseratif kolit hastalığımda geriledi, hapları doğal olarak azalttım. Bana göre Sağlıklı Yaşıyoruz sayfası Karatay kitaplarının organik hali. Her gün yeni bir bilgi öğreniyoruz katılımcılar sayesinde."

Orhan Tangur'a Sağlıklı Yaşıyoruz Ailesi olarak bundan sonraki yaşamında sağlıklı günler diliyoruz. 

Nehir Aydoğan Duysak

14 Ayda 41 Kilo

Nehir Hanım, eski fotoğraf bulmakta çok zorlandı. Maalesef bulabildiği bir kaç fotoğraftan en iyisi bu. Çünkü eskiden fotoğraf çektirmeyi hiç sevmezmiş. Nehir Hanım zayıflama hikayesini basıl anlatmış?

"2013 yılı Ocak ayında rahatsızlandım kolonoskopide bağırsaklarımda çok yağlanma olduğunu söyledi doktor ve beni diyetisyene sevk etti. Rahatsızlığımdan dolayı doğal beslenmem gerekiyordu. İnternetten araştırırken sizi (sağlıklı Yaşıyoruz'u) buldum ve takip etmeye başladım. Şimdi bütün ailem sağlıklı ve doğal besleniyor. Yaklaşık 16 ayda 41 kilo verdim sayenizde. Bu arada üç aydır pilates yapıyorum ve 16 aydır yaz kış yürüyüş yapıyorum. Şeker hastasıydım şimdi değilim. Tam 120 kiloydum şimdi 79 kiloyum 9 kilo daha vermek istiyorum. Canan Karatay diyetiyle bilinçlendim tabii ki sizin (Sağlıklı Yaşıyoruz) katkınız da çok büyük. Size ve Prof Dr. Canan Efendigil Karatay Hocama çok teşekkür ederim. Şimdi hiç kıyafetlerim olmuyor, beni görenler tanımıyor ama. Ben çok mutluyum sayenizde sağlığıma kavuştum hoşça kalın, saygılarımla..."


Funda Köksoy

4 Ayda 17 kilo

Funda Hanım bakın neler söylemiş.

"4 ayada 17 kg verdim evet zayıfladım güzelleştim ama dahası sağlıklı beslenmeyi ve beslemeyi öğrendim. Artık kabız değilim, saçlarım daha parlak, tırnaklarım kırılmadan uzuyor, geceleri deliksiz uyuyabildiğim için daha dinç uyanıyor güne hazır başlıyorum, hafızam daha kuvvetli.... Sağlıklıyım teşekkürler hocam, teşekkürler Çağlar ailesi."

Funda hanıma sayfamızdaki arkadaşlar "bunu nasıl başardınız, formülünüz ne?" diye sormuşlar. Bakın Funda Hanım formülünü nasıl anlatıyor. "Arkadaşlar sayfada formül soruyor ama bende ekstra bir formül yok. Karatay Diyeti kitabını okudum, Sağlıklı Yaşıyoruz sayfasını takip ettim sadece bu kadar."

Biz de Funda Hanımı bir kez daha tebrik ediyoruz. Funda Hanım, Sağlıklı Yaşıyoruz sayfasının sıkı takipçilerinden. Bir gün bize profil resimlerimizi Canan Karatay'ın fotoğrafı yapalım tarzında bir öneride bulunu. Biz bu öneriyi çok sevdik ve biraz daha geliştirip Canan Hocanın doğum gününde "Dünya Karatay Sağlıklı Beslenme Günü" ilan edip profil resimlerimizi Canan Hocanın kitaplarıyla değiştirdik. İnşallah seneye2. Dünya Karatay Sağlıklı Beslenme Gününü hepimiz çok daha fit olarak kutlayacağız. Yani bu günün temelinde Funda Hanımın önerisi yatıyor. 


Nurdan Üze

7 Ayda 27 kilo

Nurdan Hanımı Sağlıklı Yaşıyoruz Ailesi olarak kutluyor ve gönderdiği mesajı sizlerle aynen paylaşıyoruz. 

"Merhaba Okan Bey ben Eylül 2013 de başladım sağlıklı beslenmeye hayatim deyişti. 5 senedir iki ayrı günde 3 kere insülin kullanıyordum., şeker hapı içiyordum.  Kasımda bıraktım tamamen sürekli ölçüyorum sekerim 90-120 arası. 3 aylık HbA1c değerim 10,7 den 6 ya düştü.  Yani bende artık sizin gibi Seker hastası deyilim çok şükür. Ayrıca 115 kilodan 88 kiloya düştüm, çok mutluyum.  Daha önce çok yapamadığım şeyi simdi yapabiliyorum saatlerce yürüyebiliyorum.  Eşinize size sağlıklı huzurlu mutlu günler dilerim Berlin de sevgiler..."


Bora Değirmencioğlu

3 Ayda 23 Kilo...


Bora Beyin gönderdiği mesajı aynen paylaşıyorum.

"3 AYDA 23 KİLO VERDİM... [ÖNCE 103] , [SONRA 80] OLDU...... DAHA 70 KİLO HEDEFLEYECEĞİM. 

KARATAY diyetini 3 AYDIR yapıyorum sporla birlikte tam 23 KİLO verdim.CANAN HOCAMA sağlıkla ve beslenmesiyle ilgili verdiği değerli bilgiler için çok teşekkür ederim.Okan Bey ve Nurçin Hn. bu FACEBOOK Sağlıklı Yaşıyoruz Ailesi güzel paylaşımlar bizim için önemli sizlere Teşekkür ediyorum".

Biz de Sağlıklı Yaşıyoruz Ailesi olarak Bora Beyi kutluyor ve kendisine ömür boyu fit ve sağlıklı bir yaşam diliyoruz. 


Özge Dilber 


3,5 Ayda yaklaşık 17 kilo veren Özge Hanım bakın neler diyor;

"Ben 04 Ekim 2013 'te 106,5 kilo ile Karatay Sağlıklı Beslenmesine başladım. 16.01.2014 tarihi itibarıyla 89,9 kiloya ulaştım. Yani 3,5 ayda 16,6 kilo vermiş durumdayım. 2 Öğünle başladım asla kaçamak yapmadım kahvaltıda ceviz ve badem yedim kayısı yemedim, meyve hiç yemedim vermem yavaşlamasın diye zaten düşkün de değilim meyveye. :) Her gün yürüyüş yapıyorum ve kilo verirken hiç sıkıntı yaşamadım. Hep kendimi tok hissediyorum. Bol su içtim ve tüm kitapları alıp okudum. Sonuç biraz daha kilo vereceğim. Bu fazla kilolarımı vereyim tekrar Sağlıklı Yaşıyoruz'da paylaşacağım inşallah. "


Ülker Ünaldı


Esengül Yuvarlak

Esen Hanım Karatay Sağlıklı Beslenmesine Aralık 2012 de başlamış, bir süre kilo vermemiş ama hiç acele etmemiş. 2013 Haziran ayında 21 kilodan kurtulup arzu ettiği kilosuna ulaşmış. Şu anda hergün 6km yürüyor ve 5 gün pilates yapıyor. En önemlisi de bundan sonra hep sağlıklı beslenecek. Esen Hanım kendisindeki değişimi bakın aynen şu şekide özetliyor.  "Saçlarıma kadar her şeyin güzelleştiğini hissediyorum, artık boya bile yapmıyorum." 

Buradan güzellik salonlarına giden hanımlara bir çağrıda bulunmak istiyorum.  Güzellik salonlarına gideceğinize sağlıklı beslenin hem gençleşeceksiniz hem de çok daha fazla güzelleşeceksiniz. Alın size bunun ispatı bu fotoğraflar.  


Cengiz Türker

21 ŞUBAT 97 KİLO
7 EKİM 79 KİLO

21 Şubat 2013 'te Karatay Diyeti'ne başlayan Cengiz türker 97 Kilo iken, 21 Mayıs 2013'te 89 Kiloya ulaşmış. Bunun fotoğraflarını daha önce bu sayfada paylaşmıştık. Cengiz Bey 7 Ekim 2013 tarihi itabırıyla 79 kiloya ulaşmış durumda. Yani yaklaşık 7,5 ayda 21 kilo vermiş durumda. Cengiz Bey 21 kilo vermekle kalmayıp hem sağlığına kavuşmuş hem de çok gençleşmiş. 

Cengiz Türker 21 Mayıs'ta bakın düşüncelerini nasıl ifade etmiş. Aç kalmadan kibrit kutusu peynirlere esir olmadan diyet yapmadan beslenme şeklimi değiştirmek hem yağlarımdan kurtulmak ve enerjik olmak beni mutlu etti. Valla zorluk yaşamadım. Çünkü daha önce aç kalıp kilo veremiyordum. Karatay beslenme şeklinden sonra aç gezdiğimi hatırlamıyorum. Karatay Beslenme şeklindeki yiyecekler heryerde kolay bulunan yiyecekler ve bu yiyeceklerin bir çoğundan ne yazık ki diet adı altında uzun zamandır uzak durmuşum. Son 3 aydır, zamanında zayıflamak ve sağlık için ne kadar saçma şeyler yaptığımı gördüm."

Göktuna Sayın

Göktuna Sayın 18 kiloyu veriş hikayesini nasıl anlatıyor.

"Yaklaşık 3 ay önce eşim Karatay Diyeti'ne başlayalım dedi. Önce br garipsedim hani ekmek olayı olmadığı için. Oysa biz oldukça fazla ekmek tüketiyorduk sabahları. Poğacalar hamur işleri derken nerdeyse 100 kiloya dayandm. Sonra dedik hemen başlayalım ve Karatay Hanfendinin dediklerini yeme içme olarak harfiyen uyguladık ve bu günlere geldik ve üstelik yürüyüş bile yapmadan birde onu düzenli yaparsam ideal kilom 80 ve altı hedef ise 75 sonrada kontrollü bir beslenme spor olacak vücudumu toplamak için. Şu an itibarıyla 82 kiloyum bazen yavaşladı kilo verme olayı ama sonradan yine normal olarak vermeye başladım ve halada veriyorum. Sağlık olarak çok düzeldim daha rahat uyuyorum, nefes alış verişim düzeldi. Yürürken yorulmuyorum merdiven çıkarken falan epey yoruluyordum. Şimdi eskiyi maziye gömdüm yeni bir hayata adım atıyorum. "Zayıflamanın dayanılmaz hafifliği" slogan bu olmalı"

             Haziran 2013 - 100 Kg       Eylül 2013 - 82 Kg.

Ahmet Türkyılmaz

Ahmet Türkyılmaz'ın zayıflayıp sağlığına kavuşma hikayesi çok enteresan. Ahmet Beyin iş yerindeki arkadaşı Özlem Erkan Esin Hanım doğum iznine çıkarken Karatay Diyeti kitabını masasının üzerinde unutuyor. Ahmet Bey de bu kitabı alıp okuyor ve Karatay Sağlıklı Beslenmesini uygulamaya başlıyor. Başladığı tarih Aralık 2012. Günler geçtikçe leptin hormonu yağları yakarak Ahmet Beyi hafifletiyor. Ahmet bey sadece hafiflemekle kalmayıp  karaciğer yağlanmasından kurtuluyor. 

Aralık 2012 de 96 kilo iken Ağustos 2013 de 75 kiloya ulaşıyor. Yani 8 ayda 21 Kilodan kurtuluyor. Sağlıklı Yaşıyoruz Ailesi olarak kendisini kutluyoruz. Doğum izninden dönen Özlem Hanımın Ahmet Beyi gördüğündeki şaşkınlığını düşünebiliyor musunuz? Hele ki bu başarının altında kendisi için aldığı Karatay Diyeti kitabını olduğunu öğrenince eminim çok daha mutlu olmuştur. Bize bu hikayeyi takipçilerimizden Özlem Erkan Esin aktarmıştı. Ahmet Beyin izniyle de buradan paylaşıyoruz. 

 Aralık 2012 - 96 Kg.         Ağustos 2013 - 75 kg

Nagihan Kaplan Özçelik

Nagihan Hanım diyor ki. "- Karatay Kitabını harfiyen uyguladım. Hic zorlanmadan ac kalmadan bu kadar kiloyu verdim"

Nagihan Kaplan Özçelik

Mayıs 2013 - 82 Kg.Eylül 2013 - 63 Kg.Eylül 2013 - 63 Kg.


Sibel Çağlar Gürel

Yeliz Uncu

Filiz Omay'ın ikizi Yeliz Uncu sağlıklı beslenme sonucu 41 fazla kilodan kurtuldu. 2010 Yılında sağlıklı beslenmeye ve spora başlayan Yeliz Uncu Ağustos 2013 tarihi itibarıyla 62 kiloya düştü ve fazla 41 kilodan kurtuldu. 

Armağan Demir

ÖncesiSonrası
 

Armağan Demir diyete başlamadan önce 133 kiloymuş. 6. ayın sonunda 105 kiloya düşmüş. 


Filiz Omay

Kardeşi Yeliz Uncu ile birlikte başlayıp 25 kilo veren Filiz Omay şu anda Karatay Sağlıklı Beslenmesi ile formunu koruyor. 


Murat Dedehayır

Murat Dedehayır 28 Kasım 2012'de Karatay Diyeti'ne başlıyor ve 09  Mart 2013 de 18 kilodan kurtuluyor. Ayrıntılar en kısa sürede tamamlanacak.


Şule Metin Bakır

Şule Metin Bakır Karatay Diyeti'ne Ağustos 2011 de başlıyor ve Eylül 2012 de 17,1 kilo eksilmiş durumda. 


Cengiz Türker

21 Şubat 2013 'te Karatay Diyeti'ne başlayan Cengiz türker 97 Kilo iken, 21 Mayıs 2013'te 89 Kiloya ulaşmış. Yani üç ayda 8 kilo vermiş ve Karatay Sağlıklı Beslenmesine devam ediyor.

Cengiz Türkerdüşüncelerini aynen şöyle ifade ediyor. "Aç kalmadan kibrit kutusu peynirlere esir olmadan diyet yapmadan beslenme şeklimi değiştirmek hem yağlarımdan kurtulmak ve enerjik olmak beni mutlu etti. Valla zorluk yaşamadım. Çünkü daha önce aç kalıp kilo veremiyordum. Karatay beslenme şeklinden sonra aç gezdiğimi hatırlamıyorum. Karatay Beslenme şeklindeki yiyecekler heryerde kolay bulunan yiyecekler ve bu yiyeceklerin bir çoğundan ne yazık ki diet adı altında uzun zamandır uzak durmuşum. Son 3 aydır, zamanında zayıflamak ve sağlık için ne kadar saçma şeyler yaptığımı gördüm."


Nurçin & Okan Çağlar


Bu fotoğraf albümü her geçen gün biraz daha gelişecek...

Nurçin & Okan Çağlar

SAĞLIKLI YAŞIYORUZ

Nurçin & Okan Çağlar

Karatay Menüsü'ne dönmek için fotoğrafın üzerine tıklayın